Estonian Open

Linnuvõistlus Estonian Open on pikima ajalooga ja kõige populaarsem linnuralli Eestis. Ralli algatajaks oli 1995. aastal Viron Lintuseura ja ralli algusaastatel oli enamus osalejaid Soomest. Eestlaste seas on võistlus järjest populaarsemaks muutunud. 2014. aasta oli aga ralli ajaloo jooksul erakordne aasta, kuna rallist võttis osa rekordiliselt 23 võistkonda kokku 94 liikmega. Tavaliselt toimub Estonian Open augusti keskel.

Estonian Open tulemused 1995-2023.pdf

Linnuralli Estonian Open 2024 toimub 17. augustil Jõgevamaal.

Linnuralli reeglid:

 1. Võistkonna suurus on 2-6 inimest.
 2. Ralli aeg on 03:00-17:00.
 3. Üle 50% võistkonna liikmetest peab liigi registreerima (kahest kaks, kolmest kaks, neljast kolm, viiest kolm ja kuuest neli) – tuleb näha/kuulda sama isendit!
 4. Punkti saab kirja üldjuhul vaid määratud liigi eest. Juhul, kui mõnest liigipaarist (- rühmast) kohati vaid isendeid, kes jäid liigini määramata, siis saab punkti ka liigipaari (- rühma) eest. Näiteks saab punkti määramata käbilinnnu eest, kui kuuse- ja männi-käbilindu ei kohatud (ei suudetud määrata) või punkti saab kajaka eest, kui antud isend oli ainuke kogu ralli jooksul kohatud kajakas ja liik jäi määramata.
 5. Võistkond peab kogu ralli ajal olema koos, üksteisest inimhääle kaugusel (maksimaalselt 100 m).
 6. Võistkond võib kogu ralli jooksul läbida mootorsõidukiga kuni 150 km. Jalgsi ja jalgrattaga liikumisel ei ole piiranguid.
 7. Peibutusvahendeid ja võrke kasutada ei tohi. Isetehtud häälitsused (vilistamine jne) on lubatud.
 8. Paadid pole lubatud. Ühel võistkonnal võib olla korraga vaid üks liiklusvahend.
 9. Liikuda võib vaid kõigile avatud piirkondades, st suletud aladele ja liikumiseks luba vajavatele aladele ei tohi minna (ka siis, kui mõnel võistkonnal juhtumisi luba olemas on).
 10. Lindude peletamine, lootuses, et järgnev võistkond siis liiki ei leia, on keelatud.
 11. Eeltöö rallipiirkonnas on keelatud nädal enne rallit. Antud reegel ei kehti piirkonnas elavatele võistlejatele ja piirkonnas lindude seiret tööna tegevate inimeste puhul. Ka kakkude peibutamine vahetult enne ralli alguskellaaega on reeglite rikkumine!
 12. Linnuharulduste komisjoni (HK) poolt käsitletavate liikide vaatlused tuleb HK-le kinnitamiseks esitada hiljemalt 7 kalendripäeva jooksul pärast rallit. Kui vaatlust ei esitata, siis võetakse need liigid tulemusest automaatselt maha.

Loe edasi